Telewizja Polska podtrzymuje swoje plany udostępnienia swojego sportowego kanału tematycznego szerszej widowni. Podczas ostatniej konferencji prasowej Jacek Kurski zapowiedział, że prawdopodobnie w lutym 2017 roku kanał TVP Sport HD znajdzie się w ofercie ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

Obecnie TVP Sport dostępny jest wyłącznie w płatnych ofertach operatorów telewizji satelitarnej i kablowej, którzy płacą nadawcy za udostępnienie tego kanału w swoich ofertach. Gdy w mediach pojawiły się pierwsze informacje o włączeniu TVP Sport do TVP, operatorzy przyznawali, że nie zamierzają płacić dodatkowo za kanał, który będzie ogólnodostępny. Niektórzy operatorzy zapowiadali nawet, że będą wycofywać ze swoich ofert TVP Sport, jeśli nadawca po wprowadzeniu na DVB-T nadal będzie żądał opłat od operatorów.

TVP znalazła sposób na ewentualny konflikt z operatorami. Nadawca zapowiada, że uruchomi drugi kanał sportowy TVP Sport Max lub TVP Sport Premium, który będzie dostępny będzie tylko w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych, dzięki czemu TVP nie utraci milionów złotych od operatorów płatnej telewizji. Uruchomienie nowego kanału nie oznacza, że TVP wyruszy na "wojnę" o prawa sportowe z polskimi kanałami sportowymi premium.

Źródło: media 2