Od 22 grudnia 2018 bez zapowiedzi zmianie uległy parametry emisji testowej programów TVN. Kanał 53 został zamieniony na kanał 29.

Telewizja Polska i Emitel zawarły umowę. Od 22 grudnia kanały TVP będą obecne na MUX-8.

Po wielomiesięcznych negocjacjach, Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i Prezes Emitel Andrzej Kozłowski w siedzibie TVP podpisali umowę o współpracy.

„Zawarcie umowy z Emitel to bardzo ważny dzień dla Telewizji Polskiej. Zwiększamy nasze możliwości rozwojowe i technologiczne, docieramy do jeszcze większej liczby Polaków, co ułatwia nam realizację misji, czyli głównego zadania jakie stoi przed nadawcą publicznym. Dostępność oferty Telewizji Polskiej ma ogromny wpływ na odbudowę siły i prestiżu TVP. Dostrzegam wyjątkową szansę w rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej w połączeniu z dostępem do Internetu.” – powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu TVP S.A.

Naziemna telewizja cyfrowa jest najważniejszą platformą powszechnej dystrybucji programów nadawcy publicznego w Polsce. Telewizja Polska nadaje na multipleksach już osiem kanałów. 22 grudnia doda do swojego naziemnego portfolio kolejne: TVP SPORT HD i TVP Rozrywka.

„Obecność Telewizji Polskiej na multipleksie 8 wzmacnia zarówno pozycję samej TVP, jako największego nadawcy naziemnego, ale także samej platformy telewizji naziemnej. Uruchomienie nowych programów to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla milionów widzów w Polsce, którzy zyskają kolejne ciekawe programy w swoich telewizorach. Cieszę się, że Emitel może wspierać telewizję publiczną w realizacji misji, a także dalszego rozwoju.” – powiedział Andrzej Kozłowski, Prezes Emitel S.A.

Źródło: https://www.emitel.pl/aktualnosci/telewizja-polska-wchodzi-na-mux-8/

Od 7 grudnia na platformie hybrydowej telewizji naziemnej pojawiły się materiały wideo Legii Warszawa. Obecnie dostępna jest wersja pilotażowa, która systematycznie będzie rozwijana. W nowym serwisie pojawią się również transmisje na żywo oraz inne interaktywne treści warszawskiego klubu. Dzięki współpracy pomiędzy Legia Warszawa i Emitel, na portalu telewizji hybrydowej Multipleksu 8 znajdą się treści produkowane przez warszawski klub, m.in. materiały dostępne obecnie na kanale YouTube, a docelowo także unikalne treści lub transmisje ze sparingów. Na początek będą to m.in. kulisy meczowe, Studio „Ł3” i aktualności klubowe niedostępne w tradycyjnej telewizji.

Źródło:

https://www.emitel.pl/aktualnosci/legia-warszawa-na-platformie-hybrydowej-telewizji-naziemnej/

http://legia.com/aktualnosci/aplikacja-legii-na-platformie-hybrydowej-telewizji-naziemnej-60359

Telewizja hybrydowa HbbTV:

https://www.emitel.pl/produkty-i-uslugi/broadcasting-i-multimedia/iptv-hbbtv-ott-cdn/hbbtv/

W nocy z dnia 29 na 30 września 2016r  program TVP Info nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T przejdzie na standard wysokiej rozdzielczości HD.

Strona 1 z 4